Facebook Pixel

WITAJ NA MYFITWEB

Na Myfitweb kupisz tanie wejściówki oraz karnety umożliwiające wejście do wielu klubów. Z nami zaplanujesz dietę oraz trening.

Nie masz jeszcze konta?

LUB
POKAŻ

Wybierając „Zarejestruj się” akceptujesz Regulamin Myfitweb, Politykę prywatności oraz pliki cookies.

Czy kalistenika to trening dla każdego? [KALISTENIKA EFEKTY]

05 marca 2015 00:00

Kalistenika to metoda treningowa oparta na wykorzystaniu w treningu tylko swojej masy ciała. To oznacza, że głównym przyrządem który wykorzystujemy w tej formie treningu jest nasze własne ciało. Można powiedzieć, że jest to powrót do korzeni jeżeli chodzi o trening. Jakie kalistenika efekty powinna przynieść?

Czy kalistenika to trening dla każdego? [KALISTENIKA EFEKTY]

Kalistenika jest w dużej mierze podstawą do tzw. street workoutu, który jest połączeniem właśnie kalisteniki i gimnastyki sportowej. Zalety tego typu treningu są przeróżne. Zacznijmy od tego, że praktycznie nie wymaga żadnych specjalnych maszyn, a co za tym idzie możemy ćwiczyć tą metodą w domu czy też w plenerze, a nie chodzić na siłownię. Oczywiście nie każdy może zamontować sobie w domu drążek ale są ćwiczenia które mogą nam zastąpić jego użycie.

Kolejna zaleta to krótszy czas jaki poświecimy na trening w tej formie. Wiąże się to z tym, że w kalistenice większość ćwiczeń angażuje dużą grupę mięśni a co za tym idzie w krótszym czasie poczujemy ze zrobiliśmy dobry i wyczerpujący trening.

Kalistenika - efekty

Co nam da trening w takiej formie? Kalistenika da efekty, ale... Cały czas trwa spór czy trenując bez żadnych zewnętrznych obciążeń możemy zwiększyć masę mięśniową oraz siłę. Zwolennicy tej metody twierdzą, że oczywiście jest to możliwe ale w dłuższym czasie. Przeciwnicy twierdzą, że bez zwiększania stymulacji mięśni poprzez dodatkowe ciężary nie możemy zwiększyć masy mięśniowej.

Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie tego samemu. Nic również nie stoi na przeszkodzie aby połączyć kalistenikę z treningiem na siłowni z dodatkowymi ciężarami.

Co wiadomo na pewno to, że ten rodzaj treningu wpływa na samą wydolność naszego organizmu i nasze zdolności funkcjonalne. Trenując w ten sposób pobudzimy praktycznie wszystkie mięśnie również mięśnie głębokie i posturalne. Brak zewnętrznych ciężarów sprawia, że na ten trening dobrze reagują nasze stawy, oprócz tego są mniej narażone na kontuzje, to stają się mocniejsze.

Kalistenika - efekty: również nasz układ krwionośny czerpie korzyści z tej tego rodzaju treningu

Zmuszając mięśnie do wysiłku sprawiamy lepsze ich ukrwienie a przez brak zewnętrznych ponad naturalnych obciążeń unikamy szybkiego wzrostu ciśnienia. W dużej mierze trening kalisteniczny oparty jest na powtarzalności wykonywanych ćwiczeń, a dzięki temu, że możemy trenować w ten sposób praktycznie wszędzie jesteśmy w stanie częściej ćwiczyć i zwiększać swoje możliwości jeśli chodzi o wykonywanie poszczególnych ćwiczeń.

Zmiana naszej sylwetki również jest atutem tej formy ćwiczeń. Duża ilość powtórzeń i angażowanie dużej ilości grup mięśniowych pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy a stale pobudzane mięśnie powoli zaczną wyglądać coraz lepiej.

Dla kogo jest kalistenika (efekty)?

Podstawowe ćwiczenia zawarte w tej metodzie to: podciąganie, przysiady, pompki, dipy, mostki czy też unoszenie nóg w zwisie. Wszystkie te ćwiczenia są wyjściem do dalszych bardziej skomplikowanych trików czy też ćwiczeń, które w trakcie treningów możemy starać się wykonać.

SPRAWDŹ: wejściówki na siłownie i zajęcia fitness od 10 zł!

Mimo iż są to podstawowe ćwiczenia, dla osób początkujących nawet jedno podciągnięcie może sprawiać dużo problemu dlatego należy zastąpić to ćwiczenie takimi, które doprowadzi nas do momentu aż tych podciągnięć będziemy w stanie zrobić kilkanaście lub kilkadziesiąt.Dlatego można powiedzieć, że kalistenika jest dla wszystkich. Każda, nawet osoba zaczynająca swoją przygodę ze sportem może trenować w ten sposób zaczynając od podstaw. Osoby bardziej zaawansowane, które już trenują na siłowni czy też uprawiają inne dyscypliny, mogą śmiało wejść do świata kalisteniki i poprzez stawianie sobie kolejnych celów udoskonalać swoją kondycje fizyczną jak i psychiczną.

Czytaj też: Ile kosztuje trener personalny?

Kupuj tanie wejściówki i multikarnety

Wybieraj kluby fitness, siłownie i baseny z naszej ogólnopolskiej bazy

  • siłownie
  • zajęcia fitness
  • baseny
  • inne obiekty sportowe

Kup karnet lub wejściówkę

  • Kluby
  • Zajęcia
  • Baseny
  • Inne

Myfitweb poleca


Ciasto z buraków, a może z fasoli? Tak, musisz tego spróbować

artykuł


Sok jabłkowy: dlaczego jest taki zdrowy [WŁAŚCIWOŚCI]

artykuł


Jazda na rowerze, efekty. Wsiądź na rower i pracuj nad sylwetką!

artykuł


4 treningowe zwyczaje, które musisz zmienić po 30-stce

artykuł


ESP: Targi Europe Sport Power odbyły się w Krakowie

artykuł


Jak często robić trening siłowy żeby stracić na wadze? [ZASTOSUJ SIĘ DO TYCH RAD]

artykuł

Dołącz do nas

Zobacz także

Trening

Siłownia bez umowy [Warszawa]: ćwicz bez zobowiązań z Myfitweb

Trening

Prezenty świąteczne dla klientów. Co kupić na prezenty świąteczne dla klientów biznesowych?

Trening

Black Friday: promocje, kody, kiedy jest Black Friday 2019 w Polsce

Multisport: co jeśli nie Multisport? Karta sportowa Myfitweb

artykuł


Joga nago coraz bardziej popularna. ZOBACZ TE ZDJĘCIA

artykuł


FIWE 2017: Na targach odbędą się debiuty PZKFiTS Summer Edition

artykuł


Wiosenna zmiana diety: dietetyk poleca 5 sprawdzonych diet

artykuł


PROMOCJE NA FITNESS. Jak oszczędzać pieniądze na fitnessie?

artykuł


Body LIFE. Magazyn dla branży fitness

artykuł