Dieta dla płodności. Jak właściwe przygotować się do ciąży?

26 kwietnia 2017 18:50

Myfitweb

Określone składniki diety są potrzebne dla płodu, zanim kobieta zajdzie w ciążę, a ich odpowiednia ilość może zmniejszyć ryzyko powikłań w ciąży oraz wystąpienia w przyszłości chorób u dziecka. Czy wiesz, że to co jesz dziś, wpływa na zdrowie komórek jajowych i plemników za kilka miesięcy?

Dieta dla płodności. Jak właściwe przygotować się do ciąży?

Szacuje się, że co piąta para w Polsce w wieku rozrodczym ma problem z poczęciem dziecka (około 20 proc. par, w sumie 1,5 mln kobiet i mężczyzn. Niektóre statystyki mówią nawet o 3 mln niepłodnych Polaków! I to nasila się z każdym rokiem. Uważa się, że problem niepłodności obecnie w 40 proc. jest zależny od kobiety i w 40 proc. od mężczyzny, w 20 proc. dotyczy obojga partnerów.


Dieta propłodnościowa to właściwe przygotowanie do ciąży, zmniejszenie ryzyka poronień oraz wzmocnienie płodności. Przestawienie się na nią jest jedną z lepszych zmian dla zdrowia rodziców i ich przyszłego dziecka. Dowodzą tego liczne badania. Odżywianie wpływa na zdrowie organizmu i układu rozrodczego.


GOTOWA DO POBRANIA. Dieta dla kobiet pomagająca kształtować sylwetkę


O właściwym odżywianiu i zdrowych nawykach na etapie starania się o dziecko pisze w swojej nowej książę Sylwia Leszczyńska. „Dieta dla płodności” to niezbędnik dla kobiet i mężczyzn, którzy zmagają się z obniżoną płodnością i niepłodnością i chcą odżywiać się zdrowo w okresie przygotowania do ciąży. To kompendium wiedzy na temat wpływu diety na płodność oraz zdrowie przyszłego dziecka.


Jeśli chcesz wiedzieć co wpływa na zdrowie komórek jajowych i plemników, jakie składniki diety są potrzebne do wydzielania przez organizm hormonów i ich działania oraz które produkty wpływają pozytywnie, a które mogą szkodzić, koniecznie przeczytaj książkę Sylwii Leszczyńskiej.


Sylwia Leszczyńska jest dietetykiem klinicznym, specjalistką w zakresie leczenia dietą niepłodności i obniżonej płodności. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Prowadzi Instytut Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej „Sanvita”.


PRZEPIS NA DZIŚ. Śniadaniowe muffiny jajeczne z warzywami i śliwkami kalifornijskimi


W książce znajdziecie istotne w kontekście płodności porady innych specjalistów, z którymi autorka współpracuje na co dzień: dr n med. Jakuba Rzepki, spec. ginekologii i położnictwa; Małgorzaty Jolanty Kaczyńskiej, psychologa; dr n med. Piotra Miśkiewicza, spec. endokrynologii i chorób wewnętrznych; Natalii Wawszczyk, fizjoterapeutki, spec. uroginekologii i położnictwa; lek. dent. Elizy Ganczarskiej-Kaliszuk. Opublikowane zostało także zbilansowane menu w oparciu o przepisy Mateusza Gesslera.


Książka dostępna na stronie www.ksiegarnia.zwierciadlo.pl. Myfitweb jest patronem medialnym publikacji.

Tylko u nas

Zobacz również

Pracodawca

Musclemania Poland: zaprezentuj swoją metamorfozę

Pracodawca

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko ma 4 czy 14 lat, może koszystać z odpowiednich

Pracodawca

Balet dla dzieci: jakie korzyści dają dziecku zajęcia taneczne?

Tylko u nas

Zadbaj o zdrowie

x