Jak pić wodę i jaka woda jest najlepsza?

21 marca 2019 12:52

Myfitweb

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. O regularnym piciu wody trzeba pamiętać każdego dnia. Picie wody jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Eksperci: dietetycy i trenerzy są zdania, że 1,5 litra dziennie to już norma. Ale ważne jest też to jak pić wodę i jaka woda jest najlepsza. A więc jaką wodę pić mineralną czy źródlaną…

Jak pić wodę i jaka woda jest najlepsza?
Najlepsza woda na odchudzanie

Woda to najlepszy napój z możliwych. Gasi pragnienie, nawadnia, oczyszcza, jest najzdrowszym napojem. Soki, cola, wody smakowe powinny iść w odstawkę, a na co dzień dobrze jest pić wodę niegazowaną. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów: źródlane, niskozmineralizowane, wysoko mineralizowane, z jodem, z magnezem, zdrowotne. Do wyboru do koloru.

Jaką wodę pić na diecie?

Jaką wodę pić przy odchudzaniu picie odpowiedniej ilości wody potrafi pozytywnie wpłynąć na nasz wygląd. Ważne jest to nie tylko przy odchudzaniu, ale też w sytuacji gdy chcemy mieć ładną cerę, włosy i być po prostu zdrowi. Woda to podstawa w zdrowej redukcji masy ciała – bez odpowiedniej ilości wody nie ma odchudzania! Woda wpływa na metabolizm naszego organizmu. Oczyszcza, wypłukuje toksyny, produkty przemiany materii, które zalegają.

Jak nie ćwiczysz to nie płacisz. Kupuj wejściówki na zajęcia fitness i siłownię

Kranówka czy z butelki: jaką wodę wybrać?

Woda z kranu wcale nie jest gorsza od tej sklepowej. Nad jakością czuwa sanepid, badana jest na bieżąco i można ją bezpiecznie pić. Ta którą kupujemy na pewno ma więcej składników odżywczych. Wapń, magnez, jod, żelazo zawarte w wodach mogą uzupełnić braki w codziennej diecie. Jaką wodę pić: gazowaną czy niegazowaną?

  • Woda niskomineralizowana (źródlana) – składem porównywalna z kranówką, doskonała do gaszenia pragnienia.
  • Woda wysokozmineralizowana – bogata w minerały, należy jednak pamiętać o tym, że oprócz składników wartościowych może zawierać też te toksyczne, jak bar czy rad (po prostu większe ilości). O różnym stopniu zawartości minerałów. Są to głównie wody lecznicze. I tak woda z potasem obniża ciśnienie krwi, poprawia pracę układu krążenia, nerwowego. Serce chronią wody z większą zawartością wapnia i magnezu. Kobiety w ciąży i panie karmiące piersią powinny rozważyć spożywanie takiej właśnie wody. Woda z dodatkiem soli będzie dobrym wyborem na upalne lato, w męczące upały wzmocni nasz organizm elektrolitami.
  • Woda gazowana – nie jest dobra dla każdego – choć według badań włoskich naukowców może niwelować wzdęcia i zaparcia. Jednak zawartość dwutlenku węgla u większości powoduje rozpychanie jelit. Z gazowanej wody powinny zrezygnować osoby po operacjach przewodu pokarmowego, kobiety w ciąży, dzieci.
  • Wody smakowe – te zdecydowanie odradzamy – w składzie mają cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, aromaty, konserwanty…

Jak pić wodę?

  • Tu sprawdza się zasada: nie tylko ilość ale też jakość. Pijąc wodę należy pamiętać o:
  • Pij regularnie: unikaj dłuższych przerw w piciu. Kiedy odczuwasz uczucie pragnienia, to znak, że organizm jest odwodniony
  • Przyjmuj nieduże ilości płynu, ale często – szklanka wody co godzinę
  • Ogranicz ilość soli w diecie – sól zatrzymuje wodę w organizmie, sprawia, że ciało jest opuchnięte a ciśnienie wysokie
  • Zasada jest taka: Pij dużo wody, ogranicz sól w diecie, a organizm zacznie prawidłowo funkcjonować

Najlepsza woda do picia 2018, najlepsza woda mineralna 2017, czyli małe podsumowanie


Tylko u nas

Zobacz również

Pracodawca

Musclemania Poland: zaprezentuj swoją metamorfozę

Pracodawca

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko ma 4 czy 14 lat, może koszystać z odpowiednich

Pracodawca

Balet dla dzieci: jakie korzyści dają dziecku zajęcia taneczne?

Tylko u nas

Zadbaj o zdrowie

x