Facebook Pixel

WITAJ NA MYFITWEB

Na Myfitweb kupisz tanie wejściówki oraz karnety umożliwiające wejście do wielu klubów. Z nami zaplanujesz dietę oraz trening.

Nie masz jeszcze konta?

LUB
POKAŻ

Wybierając „Zarejestruj się” akceptujesz Regulamin Myfitweb, Politykę prywatności oraz pliki cookies.

Spalanie kalorii z TRX: efekty, jak często ćwiczyć

20 września 2019 11:47

Ćwiczenia TRX przynoszą wiele korzyści: zbudujesz kondycję, równowagę, elastyczność i wytrzymałość całego ciała. Oczywiście, to ile kalorii spalisz podczas jednej sesji, zależy od intensywności treningu. Jednak niezależnie od tempa spalania kalorii, trening TRX prowadzony przez wyszkolonego instruktora może pomóc w budowaniu siły i poprawi wyniki sportowe, ale też ogólne samopoczucie.

trx opinie trening trx efekty forum trx spalanie tłuszczu plank ile kalorii spala cwiczenia trx brzuch ile kalorii spala trening cardio pixabay.com

Czym jest TRX?

TRX to nic innego jak taśmy, których używamy do balansowania masą ciała, tak aby budować siłę i elastyczność. Powstają z wytrzymałej nylonowej taśmy, a mocujemy je do dowolnego pionowego, stabilnego miejsca - takiego jak słup, belka sufitowa lub gałąź drzewa. Najlepiej ćwiczenia TRX wykonywać pod okiem instruktora, ze sprzętem sprawdzonym i profesjonalnie przymocowanym. Jak wyglądają takie treningi?

Trener prowadzi rozgrzewkę oraz różne ćwiczenia, w zależności od poziomu zaawansowania. Zajęcia mogą być zaplanowane tak, aby budowały siłę całego ciała, to z pewnością jest kompleksowy trening siłowy. Ma za zadanie zwiększyć elastyczność, zbudować silną postawę ciała lub rozwinąć umiejętności sportowe.

Im ciężej pracujesz, tym więcej kalorii spalasz. Taka jest prawda. Jeśli TRX jest zaplanowany jako trening obwodowy, w którym wykonujesz zestaw ćwiczeń pod okiem trenera, a następnie wykonujesz minutę lub dwie intensywnych ćwiczeń cardio takich jak np.: podskoki, przysiady lub bieg, możesz spalić od 480 do 700 kalorii na godzinę. 

Przykładowe zajęcia TRX i spalanie kalorii

Ćwiczenia na zajęciach TRX zawsze są dostosowane do umiejętności i celów uczestników. Np. na treingu TRX na pewno spotkasz się z przysiadami TRX, wyciskaniem klatki piersiowej, różnego rodzaju skokami, podciąganiem. Taki zestaw powtórzony trzykrotnie z 30-sekundową przerwą między poszczególnymi obwodami spala 455 kalorii dla osoby ważącej 81 kilogramów. 

Do ćwiczenia z taśmami TRX najlepiej wybrać klub, który da Ci solidne podstawy oraz posiada profesjonalnych trenerów. Taki klub znajdziecie w Warszawie (ul. Pruszkowska 29) - Multifitness. Klub na Ochocie jest świetnie wyposażonym klubem fitness z solidnym sprzętem oraz sauną, solarium i fachowymi instruktorami. To idealne miejsce zarówno dla tych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem oraz dla tych, którzy ćwiczą od dawna. Tania wejściówka do klubu z dobrym wyposażeniem i trenerami z doświadczeniem? Tak to możliwe. Cena 22,50 złotych za wejście do takiego klubu to okazja! Interesuje Cię dłuższa współpraca? Wykup karnet bez długoterminowej umowy z możliwością wejścia do 125 innych klubów.  


Kupuj tanie wejściówki i multikarnety

Wybieraj kluby fitness, siłownie i baseny z naszej ogólnopolskiej bazy

 • siłownie
 • zajęcia fitness
 • baseny
 • inne obiekty sportowe

Kup karnet lub wejściówkę

 • Kluby
 • Zajęcia
 • Baseny
 • Inne

Myfitweb poleca


Te 4 wyjątkowe napoje pij na diecie [PRZEPISY]

artykuł


Matcha – zielona herbata na zdrowie [CENA, WŁAŚCIWOŚCI, JAK PRZYGOTOWAĆ]

artykuł


Wejściówki i karnety Myfitweb.pl zamiast karty Benefit Multisport

artykuł


Ile dni w tygodniu powinniśmy ćwiczyć?

artykuł


BreastFit. Nowa dyscyplina sportu dla mężczyzn [ZDJĘCIA, WIDEO]

artykuł


Najlepsze produkty na przeziębienie! Masz je w kuchni [HITY na ODPORNOŚĆ]

artykuł

Dołącz do nas

Zobacz także

Trening

Siłownia bez umowy [Warszawa]: ćwicz bez zobowiązań z Myfitweb

Trening

Prezenty świąteczne dla klientów. Co kupić na prezenty świąteczne dla klientów biznesowych?

Trening

Black Friday: promocje, kody, kiedy jest Black Friday 2019 w Polsce

Kawa ze Starbucksa, cola, fanta, batony czy alkohole – ile to ma kalorii?

artykuł


Krótki trening na mięśnie brzucha. Efekty będą szybciej niż myślisz!

artykuł


Trening 36 minut. Rewolucyjna metoda na szczupłą sylwetkę

artykuł


Woda mineralna z bakteriami. Sanepid wycofuje z rynku dwa produkty

artykuł


Fitnessowe cele, dla których warto trenować! Zrobisz to?

artykuł


Fitness. Warszawa jest miastem aktywnych ludzi!

artykuł