Fitsutra, czyli połączenie fitnessu i kamasutry. TEGO JESZCZE NIE BYŁO

05 kwietnia 2017 15:09

Myfitweb

Szukasz pomysłu na trening ze swoim partnerem? To mamy dla was nowość. Fitsutra to połączenie fitnessu i kamasutry. Innymi słowy taki trening dla par. Wymaga przygotowania, ale efekty mogą zaskoczyć. Poprawia sylwetkę, buduje mięśnie i polepsza jakość życia… miłosnego. Ten rodzaj treningu to siła, moc, technika i odkrywanie siebie. Najedź na zdjęcie i zobacz galerię fantastycznych fotografii.

Fitsutrę propagują Anna i Łukasz Misztela z grupy Acroart
Fitsutra, czyli połączenie fitnessu i kamasutry
Do takiego treningu należy się przygotować
Do wykonywania trochę bardziej skomplikowanych pozycji potrzebny jest już trener
Poza typowym treningiem siłowym para wykonuje ćwiczenia zespołowe - dwójkę akrobatyczną
Trening opiera się głównie na wykonywaniu pozycji akrobatycznych
Gdzie można ich zobaczyć? Głównie za granicą. Ostatnio była Guatemala, jeszcze wcześniej Indie, Japonia, Hong Kong, Emiraty i spora część Europy

Fitsutrę propagują Anna i Łukasz Misztela z grupy Acroart. Na co dzień zajmują się gimnastyką wręcz wyczynową. Szarfy, koła, podwieszanie - nie są im obce. Wcześniej mogliście ich znać z talent show w popularnej telewizji (są finalistami siódmej edycji programu „Mam Talent”), a od teraz będziecie ich kojarzyć z fitsutrą. Co to właściwie jest? – Ćwiczenie opiera się na treningu, dzięki któremu będziemy lepiej przygotowani do życia miłosnego. Fitsutra przenosi nas na zupełnie nowy poziom wytrzymałości, techniki i odkrywania ciała naszego partnera – zgodnie przyznają państwo Misztela. O fitsutrze usłyszeli od trenerów - Agaty i Łukasza Plewnia. I od razu spodobał im się tym pomysł. A przy okazji jest w tym dużo zabawy.

CZYTAJ TEŻ: Te buty sprawią, że pokochasz bieganie [BUTY DO BIEGANIA, TEST]

- Ćwiczenia w parze pozwalają nam lepiej poznać ciało naszego partnera, dają świadomość ruchu drugiej osoby i co ważne - we dwoje raźniej się ćwiczy. Kobiety skupiaj się na rozciągnięciu, a panowie na sile – mówi z rozmowie z Myfitweb.com Łukasz Misztela.

Na pewno do takiego treningu należy się przygotować. Ale najważniejsze to w ogóle zacząć. Jak nie zrobić sobie krzywdy? - Na początek warto rozpocząć treningi od wzmocnienia ciał i popracować nad rozciągnięciem. Siła i rozciąganie dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Podstawą są szpagaty. Do wykonywania trochę bardziej skomplikowanych pozycji potrzebny jest już trener. Anna i Łukasz Misztela z Acroart w chwili obecnej trenują trochę mniej, bo... 5 razy w tygodniu. Rano trening na siłowni i rozciąganie. Wieczorem w planie mają trening akrobatyczny. Dodatkowo w ciągu dnia starają się trenować na przyrządach - kole cyr wheel i aerial hoop.

CZY WIESZ, ŻE... Minuta ćwiczeń może być wszystkim czego potrzebujesz!

Na pewno jest to alternatywa dla zajęć jakie oferują nam kluby. Osoby, które mają siedzący tryb życia na pewno poczują poprawę jakości życia. Efektem ubocznym tych ćwiczeń jest poprawa samopoczucia, witalności i libido. Następuje uelastycznienie i wzmocnienie mięśni głębokich pozwalających utrzymać równowagę, ćwicząc ograniczamy też zmęczenie.

Gdzie wyczyny Państwa Misztela można zobaczyć na żywo? Głównie za granicą. - Ostatnio była Guatemala, jeszcze wcześniej Indie, Japonia, Hong Kong, Emiraty i spora część Europy. W Polsce cyrk nowoczesny wciąż się rozwija i wszystko idzie w dobrą stronę… Potrzeba jednak czasu, żeby wyglądało to tak jak w innych częściach świata. W tej chwili możemy zaprosić Czytelników Myfitweb.com do odwiedzenia naszej strony: www.acroart.eu gdzie można obejrzeć to, co robimy - opowiada Łukasz Misztela i dodaje: W Polsce głównie pracujemy nad nowymi aktami. Od czasu do czasu mamy gościnne występy na imprezach firmowych. Większą część roku spędzamy za granicą, gdzie występujemy w przedstawieniach cyrku nowoczesnego.

Zobaczcie piękne zdjęcia państwa Misztela, które mamy nadzieję zainspirują was do treningu fitsutry. To co? Kto z Was spróbuje?

Polub nas na Instagramie!


Myfitweb poleca

Myfitweb poleca

Tylko u nas

Obiekty w okolicy

Zobacz również

x