Masaż po treningu zadziała zbawiennie na nasze mięsnie. Zniweluje napięcie, odpręży, wymasowane mięśnie szybciej dojdą do siebie. Jaki wybrać? Masaż relaksacyjny, masaż klasyczny, masaż pleców, masaż gorącymi kamieniami, masaż leczniczy… tak naprawdę wszystkie masaże są dobre i warto spróbować każdego zabiegu, który przyniesie nam ulgę. Nawet masaż twarzy brzmi obiecująco!
Masaż relaksacyjny dobry nie tylko na chandrę
Błogi spokój, cicha muzyka, pachnący olejek… relaks pełną parą! Masaż relaksacyjny zazwyczaj trwa około godziny. Masażysta przy pomocy pachnących kosmetyków masuje skórę, wpływa to na tkanki, mięśnie, ścięgna i wiązadła. Przez masaż olejkami zyskuje też nasz układ krwionośny, limfatyczny nerwowy i hormonalny. Umysł i emocje są też ważne. Taka odnowa biologiczna cieszy się teraz dużym zainteresowaniem. Na masaże można się wybrać do spa, czy do gabinetu kosmetycznego. Cena zależy od czasu trwania i rodzaju zabiegu. Waha się od 50 do nawet 200 złotych za godzinę. Wykonuje się też masaż miodem (cena jest nieco wyższa, ale o tym dalej), masaż kamieniami (cennik: od 100 zł w górę). Popularny jest też: masaż dla dwojga (Szczecin: sprawdź ofertę SPA Baltica), masaż oczyszczający przy pomocy różnych peelingów i naturalnych glinek, masaż muszlami lava, masaż pianą.
Masaż miodem polecany przez dermatologów
Doskonałą formą regeneracji po treningu będzie masaż miodem. Zabieg sprawi, że nasza skóra będzie jak nowa. Ten rodzaj masażu nazywany jest też rosyjskim lub klepanym, a wszystko dlatego, że to właśnie m.in. na Ukrainie i w Rosji jest znany od dawna, jako terapia na różne dolegliwości. Miód sam w sobie jest cennym kosmetykiem, dodawany jest do wielu produktów – zapewnia piękny wygląd, młodość, nawilża i ujędrnia.
Kupuj wejściówki na SIŁOWNIĘ I ZAJĘCIA FITNESS do 60% taniej - bez umowy i stałych opłat
Podczas masażu „płynnym złotem” skóra się regeneruje, oczyszcza poprzez usuwanie toksyn. Zabieg wykonuje się z użyciem podgrzanego do temperatury 38°C miodu wielokwiatowego lub lipowego. Produkt wklepuje się w skórę, a nasze ciało pokrywa lepka maź. Przy oklepywaniu miód zmienia swój kolor – a to świadczy o usuwaniu toksyn i sebum z naszego organizmu. Masaż miodem jest regenerujący i odżywi naszą skórę. Zapobiega powstawaniu cellulitu, rozstępów, blizn i co ważne: zmniejsza widoczność tych istniejących. Wprawia w błogi stan, dzięki czemu jest ukojeniem dla nerwów, osoby z depresją powinny wybrać się na serię takich zabiegów. Masowanie miodem zmniejsza nadpobudliwość nerwową, regeneruje po przemęczeniu i wyczerpaniu, po zabiegu śpi się lepiej! Po treningu jak znalazł. Oprócz tego polepsza działanie układu krążenia, jest przeciwzapalny i wspomaga odporność organizmu.
Masaż miodem (cena: około 120 zł za godzinę za całe ciało) najlepiej wykonać w sprawdzonych gabinetach kosmetycznych. Specjaliści zgodnie twierdzą, że najlepsze rezultaty przynosi seria zabiegów. Można się umówić na masaż np. raz w tygodniu i przez miesiąc cieszyć się takim relaksem.