Platforma wibracyjna: efekty, jak ćwiczyć, cena

30 lipca 2018 15:05

Myfitweb

Platforma wibracyjna to sprzęt, który teraz każdy może mieć w domu. Zakup nie jest tani, ale efekty mogą być warte ceny. Komu platforma przyda się najbardziej?

Platforma wibracyjna Vibroshaper Gymbit

Platforma wibracyjna to urządzenie, które po prostu wibruje. Stajemy na podeście, włączamy maszynę i zaczyna wibrować a wraz z nią całe nasze ciało. Są urządzenia, które jedynie wibrują, ale także takie z dodatkowymi funkcjami, dzięki którym wzmacniamy np. ręce.

Ćwicz w klubie fitness i na siłowni do 70 proc. taniej! Jak? Sprawdź

Platforma wibracyjna wprawia nasze ciało w ruch, w wibracje – ciało trzęsie się… i o to chodzi. Producenci tego rodzaju sprzętu uważają, że maszyna o ponad połowę zwiększa pracę mięśni podczas treningu. Ćwiczymy a nasze ciało drga. I choć wibracje pogłębiają prace mięśni, to nie spalą one tkanki tłuszczowej. Dostępne na rynku maszyny mają różne stopnie intensywności treningu.

Platforma wibracyjna: jak ćwiczyć

Producenci platform wibracyjnych podają, że podczas jednego treningu wibracyjnego, który trwa 20 minut, możemy spalić nie więcej niż 100 kalorii. Na platformie wykonujemy różnego rodzaju ćwiczenia, np. przysiady, wykroki (stawiając tylko jedną nogę na platformie), plank, pompki, hip trusty i wiele innych.

Czy taki trening jest efektywny?
Platforma wibracyjna jedynie może urozmaicić nasze ćwiczenia. Większość trenerów personalnych do użycia platform podchodzi ostrożnie. Lepsze efekty daje porządny trening siłowy i cardio. Na platformie możemy wykonać trening całego ciała. Ćwiczenie na platformie: modeluje i wyszczupla sylwetkę, ujędrnia ciało i pozwala wrócić do formy po ciąży, ponadto taki trening jest bezpieczny dla stawów.

Platforma wibracyjna: cena
W Internecie można znaleźć platformy wibracyjne do domowego użytku. Są jednak bardzo drogie. Koszt urządzenia to około 1000 zł. Np. Vibro Shaper będzie łatwy w przechowywaniu i dobry dla początkujących osób. Większa i cięższa (około 100 kg!) będzie już platforma BH Fitness Tactile Tonic Pro G225, która kosztuje około 1200 zł. Platformy firmy Vib4Fit są dostępne już od nieco ponad 800 zł.

Trafiłeś do nas jeśli szukasz haseł:

• platforma wibracyjna ćwiczenia
• platforma wibracyjna cena
• platforma wibracyjna mango
• platforma wibracyjna olx
• platforma wibracyjna biedronka
• platforma wibracyjna przeciwwskazania
• platforma wibracyjna allegro
• platforma wibracyjna ranking

Tylko u nas

Zobacz również

Pracodawca

Musclemania Poland: zaprezentuj swoją metamorfozę

Pracodawca

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko ma 4 czy 14 lat, może koszystać z odpowiednich

Pracodawca

Balet dla dzieci: jakie korzyści dają dziecku zajęcia taneczne?

Tylko u nas

Zadbaj o zdrowie

x