Sprzęt do ćwiczeń w domu: co powinieneś mieć żeby trenować?

24 lipca 2018 17:19

Myfitweb

Decyzja zapadła! Treningi będziesz robić w domu. Choć wiesz, że na siłowni i w klubie fitness byłoby najlepiej trenować, z różnych względów musisz zacząć ćwiczyć w domu. Najważniejsze są chęci i motywacja – o to zawsze najtrudniej. A ćwiczyć można wszędzie. Także we własnym pokoju. Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto mieć pod ręką. Co kupić w sklepie sportowym?

Sprzęt do ćwiczeń w domu

Przede wszystkim zależy co chcesz trenować. Jeśli interesuje Cię fitness, a trenować będziesz z popularnymi trenerkami, to na pewno musisz zaopatrzyć się sprzęt fitness - w matę do ćwiczeń. Na początek dobra będzie nawet taka za 30 zł, ważne żeby była antypoślizgowa. Najlepiej kup ją na wyprzedaży, nie ma sensu przepłacać. Do ćwiczeń cardio przyda się: skakanka, hula hop. Ćwiczenia rozluźniające, które zrobisz po treningu warto wykonać z dużą piłką – ta przyda się także do pilatesu, wykonywania brzuszków czy ćwiczeń na grzbiet. Ostatnio bardzo modne są treningi z elastycznymi gumami. Kupisz je w każdym sklepie sportowym, kosztują nawet 10 zł, a uczynią trening bardziej intensywnym. Dzięki nim wypracujesz silne mięśnie nóg, pośladków i ramion. Dla osób, które pracują nad rzeźbą mięśni brzucha przydatne może okazać się kółko, tzw. Ab roller. Opanowanie sztuki posługiwania się nim zajmuje na początku trochę czasu, ale warte jest to efektów.

SIŁOWNIA I ZAJĘCIA FITNESS wcale nie są drogie. Wejściówki kupisz na Myfitweb.pl już od 10 zł!

Jeśli chcesz ćwiczyć siłowo warto kupić dodatkowy sprzęt. Hantle i kettlebell – to powinno wystarczyć na dobry początek. Oczywiście można zakupić także sztangę – trening z jej użyciem przynosi świetne efekty. Żeby oszczędzić nasze dłonie przydatne będą specjalne rękawiczki do podnoszenia ciężarów. Jeśli chcesz pracować nad mięśniami klatki piersiowej, pleców czy brzucha możesz zainstalować sobie także drążek w drzwiach.

Sprzęt do ćwiczeń w domu: większe maszyny

Jeśli interesuje Cię trening kardio (a skakanka nie jest dla Ciebie wystaczjąca), to musisz zainwestować w bieżnię, w rower stacjonarny, orbitrek. Do lamusa odchodzą już steppery. Kiedyś popularne, ale nie zdały egzaminu. Minusem takiego sprzętu w domu jest to, że zajmuje on wiele miejsca i jest znacznie droższy niż powyżej wymienione rzeczy. Rower treningowy będzie kosztował ponad 300 zł, bieżnia to już o wiele droższa maszyna. Popularna platforma wibracyjna kosztuje około 1000 zł.

Odzież fitness

Żeby poznać najnowsze trendy fitness 2018 możesz się też wybrać na targi fitness 2018 - np. na FIWE, które we wrześniu odbywają się w Warszawie. Tam wystawcy prezentują najnowsze sprzęty, także te do użytku w domu. Na targach obejrzeć można także odzież fitness i ubrania fitness: koszulka fitness, buty fitness, kolorowe legginsy fitness, spodnie fitness, legginsy fitness nike, legginsy z siateczką fitness. Oprócz tego spotkać można gwiazdy fitness i poznać nowości branżowe. Takimi w zeszłym roku był bungee fitness (Toruń) frog fitness i fitness trendy. 

A jeśli nie trening w domu, to może... bungee fitness (Warszawa)
Bungee fitness zajęcia stały się hitem w całym kraju, a chętnych na ćwiczenia na linie nie brakuje. Zajęcia bungee fitness oferują kluby w Warszawie, Toruniu, a także w innych miastach. Nawet trenerki fitness w ciąży zachwycały się taką formą aktywności fizycznej, a nie jest to sport dla nich. Te trendy fitness 2018 trafiły nawet memy fitness .

Sprzęt do ćwiczeń w domu. Co warto kupić i ile to kosztuje?

• Mata do fitnessu – od 30 zł
• Hula hop – od 40 zł
• Duża piłka – 30 zł
• Skakanka – 15 zł
• Gumy wzmacniające – 10 zł
• Hantle – 50 zł
• Kettlebell – 100 zł
• Rękawiczki do podnoszenia ciężarów – 40 zł
• Drążek – 40 zł
• Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha – 50 zł

Myfitweb poleca

Myfitweb poleca

Tylko u nas

Obiekty w okolicy

Zobacz również

x