Czy pas neoprenowy wyszczuplający odchudza?

09 kwietnia 2019 10:43

Myfitweb

Hit sklepów internetowych, jego temat często gości na forach internetowych, przyjaciel młodych mam. Pas neoprenowy wyszczuplający znany też jako pas odchudzający to jedno z tańszych akcesoriów do ćwiczeń i bardzo popularne. A czy faktycznie przynosi korzyści?

pas neoprenowy na brzuch

Pas neoprenowy wyszczuplający może być stosowany jedynie przez zdrowe osoby. Kawałek materiału-pianki do owijania wokół brzucha kosztuje grosze, a niektórzy wręcz zachwalają efekty po jego używaniu. Pas neoprenowy to hit na Allegro. Ceny zaczynają się od nawet 5 zł za sztukę. Pas neoprenowy typu sauna oferuje też Decathlon - tam ceny są podobne, a wybór spory. 

Jak nie ćwiczysz to nie płacisz! Trenuj i oszczędzaj na tym - wejścówki na zajęcia fitness i siłowię już od 10 zł

Pasy mają na celu podniesienie temperatury ciała, co prowadzi do większego pocenia się podczas ćwiczeń. Noszenie pasa podczas ćwiczeń może spowodować, że pod koniec treningu ważysz mniej, ale ta szybka utrata masy ciała jest wynikiem utraty masy wody, a nie utraty tłuszczu.

Pas wyszczuplający neoprenowy jest niebezpieczny dla zdrowia?

Takie opinie pojawiają się na forach internetowych. Zwiększenie temperatury ciała i ilość potu może być szkodliwa dla zdrowia. W miarę utraty płynów organizm jest bardziej narażony na odwodnienie i przegrzanie. Wraz z utratą wody tracimy też składniki mineralne. Za granicą oprócz pasów popularne są całe kombinezony typu „sauna”, ale korzystanie z nich, jest wyjątkowo niebezpieczne – naraża na wyczerpanie, udar cieplny i uszkodzenie nerek.

Czy pas neoprenowy wyszczuplający pomaga schudnąć?

Pasy są zaprojektowane przede wszystkim, aby pomóc ludziom szybko zrzucić wagę. Pas działa poprzez zatrzymywanie ciepła twojego ciała, aby podnieść temperaturę. Ciało reaguje, uwalniając pot, aby się ochłodzić. Wynikiem zwiększonego pocenia się jest utrata masy wody, która nie jest prawdziwym, skutecznym sposobem na utratę wagi. Czy zakładać pas neoprenowy na noc? Wg nas - nie ma sensu, a jego użycie powinno być powiązane z aktywnością fizyczną. 

Dla kogo jest pas neoprenowy wyszczuplający?

Stosować może go każda osoba, ale nie ma co liczyć na spektakularne efekty. Podstawą do osiągniecia celu, czyli schudnięcia, jest zmiana nawyków żywieniowych i regularna aktywność fizyczna. Bez tego stosowanie pasa mija się z celem. Pas sprawia, że mocno się pocimy, więc pamiętajmy o piciu wody w zwiększonej ilości.

Pas odchudzający może być jedynie dodatkiem do treningu, nigdy go nie zastąpi. Jeśli stosujesz dietę, ćwiczysz regularnie (z pasem) to możesz zauważyć różnicę: np. w jędrności swojej skóry na brzuchu. Jest też doskonałym „ocieplaczem” podczas jazdy na rowerze czy uprawiania sportów zimowych. 


Tylko u nas

Zobacz również

Pracodawca

Musclemania Poland: zaprezentuj swoją metamorfozę

Pracodawca

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko ma 4 czy 14 lat, może koszystać z odpowiednich

Pracodawca

Balet dla dzieci: jakie korzyści dają dziecku zajęcia taneczne?

Tylko u nas

Zadbaj o zdrowie

x