Drugi podbródek powstaje z różnych przyczyn:
- Nieprawidłowa postawa ciała
- Choroby tarczycy
- Złe odżywianie
- Wiotka skóra (starzenie się)
- Brak aktywności fizycznej
- Nadmiar wody w organizmie, puchnięcie ciała
- Otyłość
- Szybkie chudnięcie
Coraz częściej drugi podbródek pojawia się u młodych (i szczupłych!) osób, które mają nieprawidłową postawę ciała: siedzący tryb życia, pochylona do komputera i telefonu głowa sprawia, że kształtuje się nieestetyczna fałdka skóry. Szyja i twarz to obszary, na których skóra szybciej się starzeje. Jeśli dodamy do tego złe odżywienie i brak aktywności fizycznej to skóra znacznie traci na jędrności.
Najprostszą, najtańszą i najlepszą metodą zapobiegania powstaniu drugiego podbródka jest oczywiście prowadzenie zdrowego trybu życia. Dieta nie musi być restrykcyjna i polegająca na nieustannym liczeniu kalorii. Wystarczy do menu włączyć warzywa, owoce i dbać o nawodnienie organizmu. Aktywność fizyczna jest zawsze wskazana. Nawet 2 czy 3 wizyty w tygodniu na siłowni czy w klubie fitness zadziałają zbawiennie na naszą postawę, sylwetkę, a także skórę. Trening siłowy uzupełniony ćwiczeniami kardio wysmukli ciało i ujędrni skórę. Także na podbródku.
Jak się pozbyć drugiego podbródka?
Oprócz tego, że zmienisz styl życia na bardziej aktywny, możesz wykonywać proste ćwiczenia. Nawet w pracy siedząc przy biurku. Ogranicz też korzystanie ze smartfona. Usuwanie drugiego podbródka to proces długotrwały, ale regularność prostych i krótkich ćwiczeń daje efekty. Niżej film z 5-minutowym zestawem ćwiczeń: rozciągnie, wyciąganie szyi, praca językiem – to wszystko przynosi rozwiązanie problemu jakim jest drugi podbródek. Dobre ćwiczenia na podbródek? Sposobem jest też wymawianie samogłosek a, e, i, o, u, y w sposób głośny i wyraźny. Warto wykonywać też masaże: codziennie wieczorem masować skórę – rękami, rollerem lub np. szczoteczką soniczną. Taki masaż robimy przy użyciu kremu lub olejku.
Drugi podbródek a zabiegi
Kliniki medycyny estetycznej coraz częściej oferują usuwanie podbródka podczas zabiegów. To metoda kosztowna i trzeba ją wykonywać w seriach. Sprzęt, którym wykonuje się zabiego jest bezpieczny i nowoczesny, masaże, stymulacja rolkami, czy falami sprawia, że skóra jest napięta, jędrna, produkcja kolagenu pobudzona. Specjalne urządzania niwelują tkankę tłuszczową nagromadzoną w okolicach szczęki. Koszt jednego zabiegu w zależności od metody waha się w okolicach od 200 do 300 zł. Można wybrać zabiegi:
- Maximus – fale radiowe podgrzewają podbródek do 60 st. C. Tkanka tłuszczowa po prostu się topi, a skóra ujędrnia
- Ultraformer III – HIFU - zogniskowana fala uderzeniowa – ultradźwięki obkurczają tkanki, a produkcja kolagenu zostaje pobudzona
- Mobilift – to mechaniczna stymulacja tkanek, intensywny masaż, który zapewni skórze napięcie i jędrność
- Venus Legacy - czyli podgrzewanie tkanek poprzez fale radiowe
- Icoone - to masujące rolki o mocy lasera, które działają podciśnieniowo. Ujędrniają skórę, zmuszają do produkcji kolaganu