Idziemy na trening muay thai! Oto, co musisz wiedzieć

02 kwietnia 2019 10:41

Myfitweb

Jeśli zastanawiasz się, czy muay thai jest dobrym treningiem, prawdopodobnie nie próbowałeś jeszcze sztuki walki. Odpowiedź jest oczywista i brzmi - TAK. Muay thai to sport narodowy Tajlandii i znany jest również jako „sztuka ośmiu kończyn”, ponieważ można uderzać pięściami, łokciami, goleniami i kolanami. Co należy wiedzieć o tej sztuce walki, zanim zapiszemy się na trening?

klub muay thai warszawa

Mówi się, że muay thai to trening całego ciała

Angażuje mięśnie, umysł i… serce. Zadajesz ciosy, kopiesz, aktywujesz całe ciało do ruchu. Intensywny trening sztuk walki poprawia poziom sprawności. Godzinna na sali może spalić nawet 700 kalorii. To dlatego, że ciągle się poruszasz. Żeby się bronić: unikać ciosów i kopnięć musisz szybko się poruszać. Trening kardio jest tu gratis! Ale muay thai to coś więcej niż solidny sposób na spocenie się i spalanie kalorii. Każde uderzenie w muay thai wykorzystuje rotację bioder, która zwiększa mobilność. A trening muay thai może również poprawić równowagę. 

Czy muay thai wzmocni Twoje mięśnie?

W przeciwieństwie do innych stylów walki, takich jak krav maga, która uczy używania każdej dostępnej broni (w tym np. noży) muay thai koncentruje się na ciele - i tylko na ciele. Oznacza to, że w muay thai twoje mięśnie pracują jak szalone, szczególnie nogi, plecy, klatka i ramiona.

Jak skuteczny jest trening muay thai? 

Oczywiście odpowiedź na to pytanie zależy od twoich celów. Ale jeśli twoje cele polegają na nauce starożytnego stylu walki, rzucaniu wyzwania ciału (i umysłowi) oraz zdobywaniu niesamowitego postępu w tym procesie, muay thai może być dla ciebie.

Ile razy w tygodniu trenować muay thai? 

Sztuki walki różnią się intensywnością: Muay thai może sprawić, że będziesz się pocił jak szalony, podczas gdy, powiedzmy, tai chi jest nieco chłodniejsze i może być wskazane przy aktywnym powrocie do zdrowia. Muay thai to praktyka i im więcej trenujesz, tym szybciej się poprawisz i zobaczysz wyniki. Dlatego trenuj przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Jak znaleźć dobry trening muay thai?

Sztuki walki są coraz popularniejszym treningiem w Polsce. I nie tylko dla panów. Na sali treningowej pojawiają się też kobiety ubrane w spodenki muay thai i rękawice muay thai. Treningi muay thai Kraków, sztuka walki muay thai Wrocław, zajęcia muay thai Poznań, muay thai Łódź godne polecania – Polacy szukają zajęć ze sztuk walki w internecie. Zanim wybiorą szkołę chcą poznać opinie. I nic dziwnego, bo dobry trening w sprawdzonej szkole to podstawa. Dużo szkół prowadzi zajęcia muay thai dla początkujących. Dobre zajęcia Muay thai Warszawa odbywają się w: 

I pamiętaj: w przypadku każdej formy ćwiczeń lub sportu, dostajesz to, co wkładasz. To co z siebie dasz, zaprocentuje


Myfitweb poleca

Myfitweb poleca

Tylko u nas

Obiekty w okolicy

Zobacz również

x