Dieta Dąbrowskiej: efekty słynnego postu

19 września 2018 13:01

Myfitweb

Dieta Dąbrowskiej ma tylu zwolenników ilu przeciwników. Dieta Dąbrowskiej: efekty głodówki można zauważyć dość szybko, ale nie można też stosować jej przez dłuższy czas, bo może okazać się niezdrowa.

Dieta Dąbrowskiej: efekty

Dieta Dąbrowskiej - co jeść
Dieta Dąbrowskiej to inaczej głodówka lecznicza. Podczas kuracji je się tylko warzywa i owoce. Nic więcej. Mięso, nabiał, kasze – odstawimy. W diecie tej spożywamy soki i koktajle warzywno-owocowe. Polecane są warzywa korzeniowe, czyli marchew, buraki, seler, pietrucha. Ale też kapustne - kapusta, kalafior, brokuł. Do jadłospisu możemy włączyć warzywa cebulowe - cebula, por, czosnek, dyniowate - dynia, kabaczek, ogórki. Ale też pomidory, paprykę, sałatę, zioła. Możemy też jeść owoce, które mają małą zawartość cukru, czyli: jabłka, grejpfruty, cytryny i nieduże ilości jagód. Dieta Dąbrowskiej - dla kogo jest więc taka głodówka? Na pewno dla osób zdrowych, które chcą się pozbyć złogów z organizmu, odtruć go. Ten sposób żywienia jest też dobry dla osób z infekcjami i schorzeniami neurologicznymi. Co ważne: dietę stosuje się tylko przez kilka dni. Post Dąbrowskiej możesz mieć np. przez trzy dni – tak jest optymalnie. 

Dieta Dąbrowskiej – zasady
Dieta jest głodówką leczniczą, którą stosuje się czasowo. Pozbycie się dodatkowych kilogramów jest tak naprawdę efektem ubocznym. Pozbywamy się złogów z organizmu, które mogą go zatruwać. Po kilku dniach głodówki wracamy do zdrowego odżywiania. Jemy normalnie, bez fast foodów, alkoholu i słodyczy. 

Dieta Dąbrowskiej - ile się chudnie
Tu należy podchodzić indywidualnie. Efekty zależą od osoby i czasu trwania głodówki. Na forach internetowych często pojawiają się pytania typu: Dieta Dąbrowskiej ile schudłyście, ale należy podchodzić do nich z rezerwą. Jeśli wpiszesz w Google hasło: Dieta Dąbrowskiej efekty forum można znaleźć dużo zdjęć, historii, zwierzeń osób, które stosują głodówkę. Post Dąbrowskiej stosują też gwiazdy. Spektakularną metamorfozę przeszła prezenterka Karolina Szostak, która schudła kilkadziesiąt kilogramów. Oczywiście sam post wymagał od niej sporo wyrzeczeń, co podkreśla za każdym razem gdy wypowiada się o swojej przemianie. Dieta Dąbrowskiej efekty przyniosła także u Małgorzaty Rozenek, która jest fanką zdrowego odżywania. Post stosowały także z sukcesem: Sonia Bohosiewicz i Zofia Zborowska. Myfitweb poleca

Myfitweb poleca

Tylko u nas

Obiekty w okolicy

Zobacz również

x