Krav maga: trening, który nauczy walki i samoobrony

01 czerwca 2017 16:39

Myfitweb

Krav maga to propozycja dla tych, którzy lubią sporty walki. Przyda się nie tylko do samoobrony, ale też nauczy dyscypliny, zahartuje. A ćwiczą tu wszystkie mięsnie naszego ciała, więc zyskamy nie tylko na kondycji.

Krav maga: trening, który nauczy walki i samoobrony

Krav maga to izraelski systemem walki wręcz, a także samoobrony dla osób cywilnych, opracowany i używany od 50 lat przez Siły Zbrojne Izraela, a także policję, straż graniczną i inne służby tego państwa - w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne. Składa się z kombinacji najbardziej skutecznych technik pochodzących z zapasów, boksu, judo, jiu jitsu i muay thai. Sport ten właśnie zyskuje na popularności w Polsce. Nie brakuje chętnych na zajęcia, które uczą walki i samoobrony. Podczas treningu korzystamy z szeregu technik, w skład których wchodzą pchnięcia i dźwignie, kopnięcia i uderzenia w okolice gardła, oczu, potylicę, czy krocze. Może wyglądać groźnie i czasem na pewno tak też jest.

- Prosty i maksymalnie skuteczny, opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka. Szybki do nauczenia również dla osób które nigdy nie ćwiczyły żadnych form walki – zachęca do treningów krav magi Mariusz Zarzeka, instruktor tego stylu walki, który może pochwalić się 19-letnim doświadczeniem, obecnie szkoli w krakowskiej Akademii Krav Maga.

SPRAWDŹ NAS! KUP WEJŚCIÓWKĘ na zajęcia z krav magi!

Treningi krav magi są ogólnorozwojowe. Ćwiczymy każdą część ciała, partię i mięsień. - Treningi odbywają się w stójce, parterze, przy ścianie, w samochodzie, w basenie itd. W tych treningach wzmacniamy też mięsnie poprzez różne ćwiczenia – dodaje Zarzeka.

Krav maga to sport dla wszystkich. Ani płeć, ani wiek nie mają tu znaczenia. - Może trenować każdy, w wieku od 5 do 60 lat – mówi Mariusz Zarzeka i dodaje, że coraz częściej na zajęcia przychodzą dzieci. - Sam prowadzę sekcje krav maga kids, dla najmłodszych w wieku 6-13 lat – zachęca.

Wśród zajęć krav magi jest sporo do wyboru. Różne profile dają szeroki wybór. W szkołach znajdziemy coś dla cywili, służb mundurowych, profil militarny, można nauczyć się też, jak chronić vip-ów. Dla początkujących polecamy zajęcia z ochrony osobistej. – Zapraszamy też dzieci i kobiety. Na pewno nie będą się nudzić – zachwala zajęcia instruktor z krakowskiej Akademii Krav Maga.

Ile kosztują zajęcia z tego stylu walki? Ceny wyglądają różnie, zależnie od miasta, szkoły, poziomu. W Akademii Krav Maga za karnet do sekcji dla cywili, na który składa się 8 wejść zapłacimy 100 zł. Latem, w lipcu i sierpniu krakowska szkoła oferuje kursy krav magi dla kobiet. Informacje i zapisy pod numerem telefonu 791 545 506 i mejlem biuro@akademiakravmaga.pl. Udział w takim kursie kosztuje 230 zł.

SPRAWDŹ: Co zrobić kiedy nie chce Ci się iść na trening? [8 POMYSŁÓW]

Tylko u nas

Zobacz również

Pracodawca

Musclemania Poland: zaprezentuj swoją metamorfozę

Pracodawca

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko ma 4 czy 14 lat, może koszystać z odpowiednich

Pracodawca

Balet dla dzieci: jakie korzyści dają dziecku zajęcia taneczne?

Tylko u nas

Zadbaj o zdrowie

x