Przekładając całkowicie swoje żywienie na żywienie zbiorowe bardzo łatwo o zwiększenie się masy ciała. Jeśli jest to jeszcze połączone z siedzącym trybem życia to tym prościej o dodatkowe kilogramy nie mówić już o większym ryzku powstawania chorób cywilizacyjnych. Żywność przygotowana w domu ma wiele zalet – z reguły jest uboższa w kalorie, a bogatsza w składniki odżywcze, jest mniej przetworzona i bardziej naturalna. Warto więc powrócić do wspólnego gotowania w domu.
KUPUJ WEJŚCIÓWKI i karnety na MYFITWEB.pl. Do 60 proc. TANIEJ
Co może nam pomóc? 8 RAD:
1. Wykorzystujmy mrożone warzywa – będzie prosto i zdrowo.
2. Używajmy gotowych mieszanek płatków pełnoziarnistych z jogurtem na śniadanie czy przekąskę w ciągu dnia.
3. Mięsa i zupy przygotowujmy na kilka dni. Zmieniajmy jedynie dodatki, np. kurczak pieczony raz może pojawić się w towarzystwie leczo warzywnego, a innym razem z brokułami w sałatce.
4. Jeśli nie mamy czasu myśleć o świeżych owocach można je po części zastąpić sokami owocowymi – najlepiej jednodniowymi bądź tymi beza dodatku cukru.
5. II śniadanie czy podwieczorek – może warto zamiast dużej, słodkiej latte zjeść serek wiejski z kilkoma rzodkiewkami.
6. Zróbmy zakupy spożywcze przez Internet. Ułatwi to nam zdecydowanie życie.
7. Poprośmy o pomoc w kuchni nasze dzieci – im szybciej nauczą się zdrowo gotować tym będą zdrowsze i szczuplejsze. Dostosujmy jednak ich wiek do zadania i nie spuszczajmy ich z oka.
8. Masz czegoś za dużo? Zamroź – wykorzystaj do tego specjalne torebeczki do mrożenia. Odgrzejesz sobie danie na szybko w dowolnym czasie.
Ewa Ceborska-Scheiterbauer