W eksperymencie udział wzięło 47 kobiet z nadwagą. W badaniu wykorzystano wagi elektroniczne połączone siecią komputerową, dostęp do nich mieli specjaliści nadzorujący eksperyment. Wszystkim osobom, które wzięły w nim udział zalecano, aby codziennie zdrowo się odżywiali i ćwiczyli.
Dzięki systemowi komputerowemu naukowcy śledzili częstotliwość ważenia się oraz aktualne wagi. Po sześciu miesiącach badacze wyznaczyli zarówno masę ciała, jak i skład wszystkich badanych osób i stwierdzili, że ci, którzy ważyli się codziennie (a było to 51 procent wszystkich badanych), stracili średnio 9 kilogramów! Ci którzy na wadze stawali około pięć dni w tygodniu zgubili 3 kilogramy.
KUPUJ wejściówki na zajęcia fitness i do siłowni w swoim mieście. Do 60 proc. taniej
Osoby, które ważyły się codziennie były na zdrowej diecie i ćwiczyły. Autorzy badania stwierdzili: "Codzienne ważenie może powodować pewne procesy, które sprzyjają zmianie zachowania. Ci, którzy ważą się codziennie są niejako zobligowani żeby utrzymać zdrowy styl życia.
Najnowsze badanie w zasadzie potwierdza to, co naukowcy ustalili już wcześniej. Ci którzy ważą się częściej tracą więcej na wadze i nie tyją. Codzienne stawanie na wadze pozwala kontrolować masę ciała. Nawet jeśli już zaczynamy tyć, to możemy nad tym panować: wprowadzić dietę czy zwiększyć częstotliwość treningów. A dzięki temu chudniemy. Proste, prawda?
CZYTAJ TEŻ: "Ćwiczę i nie chudnę!" Pewnie popełniasz tych 5 błędów