Serek wiejski. Kalorie popularnej przekąski

28 czerwca 2018 15:50

Myfitweb

Serek wiejski to przekąska dobra dla każdego. Dietetyczna, nadaje się na śniadanie, kolację, do zjedzenia w pracy czy po treningu. Serek wiejski - kalorie ma tylko 194 (całe opakowanie, 200 g).

Serek wiejski. Kalorie popularnej przekąski to 194 – w opakowaniu mieści się 200 gramów. Oczywiście chodzi o wersję serka wiejskiego naturalnego. Na rynku dostępne są także inne wersje tego produktu – z owocami, z miodem, lekki, ale te serki mają już inną kaloryczność.

KUPUJ tanie wejściówki do klubu fitness i na siłownię - już od 10 zł!

Serek wiejski. Kalorie zależą od wersji
I tak oprócz różnych smaków, mamy też różnych producentów serka wiejskiego. Najbardziej popularny serek pochodzi z firmy Piątnica i to pewnie nim się zajadacie. Serek ma prosty i naturalny skład. Twaróg ziarnisty, śmietanka, sól. Serek wiejski Piątnica ze szczypiorkiem ma 146 kcl (150 gramów). W jego skład wchodzi twaróg ziarnisty, śmietanka, szczypiorek z cebulką i sól. Serek wiejski jest też dostępny w wersji light. „Lekki” ma w 100 gramach 81 kcal. Opakowanie wiejskiego z jagodami waży 150 g (czyli 120 g serka + 30 g wsadu jagodowego) i ma 183 kcal. Serek wiejski z miodem to 210 kcal (porcja 150 g). Podobny do serka wiejskiego jest twarożek domowy, też firmy Piątnica. 150- gramowa porcja, czyli opakowanie ma 90 kcal.

Inny serek wiejski. Kalorie takie same

Podobne serki i naturalne i z dodatkami produkuje Pilos (są dostępne w Lidlu) czy Mlekovita. Według opinii wielu osób ich smak jest nawet lepszy od serków z Piątnicy. To oczywiście kwestia gustu. Kaloryczność dla porcji pozostaje podobna.

Serek wiejski można wykorzystać też w wielu przepisach. Np. zrobić muffiny czekoladowe z serkiem właśnie. Albo wzbogacić go różnymi dodatkami – kakao, masłem orzechowym, nasionami chia. Wtedy kaloryczność wzrasta, ale smak to rekompensuje. Przepis na Czekoladowy serek wiejski z masłem orzechowym.

SPRAWDŹ: Który rodzaj jogurtu jest najlepszy?

Myfitweb poleca

Myfitweb poleca

Tylko u nas

Obiekty w okolicy

Zobacz również

x