Topinambur działa oczyszczająco, pomaga pozbyć się metali ciężkich i toksyn

12 grudnia 2017 16:43

Myfitweb

Topinambur to inaczej słonecznik bulwiasty. W Polsce topinambur był przed wojną popularny na Śląsku. Teraz znów zaczyna pojawiać się na naszych stołach. I bardzo dobrze, bo warty jest uwagi osób dbających o dietę.

Topinambur charakteryzuje się niską wartością energetyczną, stąd zalecany jest dla osób zagrożonych nadwagą i otyłością. Spożywanie bulw pomaga w ustabilizowaniu poziomu cukru we krwi, obniża też poziom cholesterolu HDL w organizmie, reguluje ciśnienie krwi oraz pracę przewodu pokarmowego, chroni wątrobę i nerki, ułatwia przyswajanie żelaza, wapnia i magnezu oraz usuwanie alkoholu z krwi.

Topinambur działa oczyszczająco, pomaga pozbyć się metali ciężkich i toksyn pochodzenia organicznego. Podnosi odporność organizmu, może więc być przydatny przy wszelkiego rodzaju zakażeniach. Oprócz tego działa przeciwstresowo oraz podnosi zdolność koncentracji psychicznej.

IDŹ na trening! U nas kupisz wejściówki na siłownię do 60 proc. TANIEJ!

Jak jeść topinambur? W sałatkach, pyszne są też zupy-kremy z bulwy. Mamy dla Was przepis na pyszną sałatkę z topinamburu i natki pietruszki. To istna bomba żelazowa. Polecana dla pań w ciąży i i osób borykających się z niedokrwistością. Dla Was topinambur jest szczególnie wskazany. W tej sałatce bulwa idealnie komponuje się z natką pietruszki. Dzięki zawartej w niej witaminie C, zwiększa się absorpcja żelaza, czyli po prostu organizm przyswoi go więcej.

Zatem jak przygotować sałatkę z topinamburem - bombę żelazową? PRZEPIS znajdziesz TU.

Tylko u nas

Zobacz również

Pracodawca

Musclemania Poland: zaprezentuj swoją metamorfozę

Pracodawca

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko ma 4 czy 14 lat, może koszystać z odpowiednich

Pracodawca

Balet dla dzieci: jakie korzyści dają dziecku zajęcia taneczne?

Tylko u nas

Zadbaj o zdrowie

x