Jak zacząć ćwiczyć jogę?

19 września 2019 13:01

Myfitweb

Nie tak dawno temu joga była stosunkowo mało znana, praktykowana głównie przez hippisów. Ale czasy się zmieniły i wydaje się, że teraz już wszyscy uprawiają jogę: Twoja siostra, siostrzeniec, babcia - nawet piłkarze. I są ku temu bardzo dobre powody. Od udoskonalonej budowy ciała po lepszy nastrój, korzyści płynące z jogi są zbyt liczne, aby ich nie dostrzegać. Więc na co czekasz? Sprawdź doskonałą ofertę zajęć z jogi na myftiweb.pl i ciesz się relaksującą sesją na macie.

joga warszawa mokotów  joga warszawa śródmieście  joga warszawa ursynów  joga warszawa żoliborz

Zalety uprawiania jogi

Po pierwsze, dlaczego warto rozpocząć praktykę jogi? Na początek - regularne ćwiczenie jogi to dobry sposób na poprawę ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. Joga może zmniejszyć przewlekły ból związany z zapaleniem stawów i bólami głowy, pomóc złagodzić bezsenność, zwiększyć elastyczność i siłę mięśni, pomóc w utracie wagi, poprawić wyniki sportowe, zapobiec urazom, regulować metabolizm i poprawić pracę serca. Wiele osób narzeka, że nie może uprawiać jogi, ponieważ są za mało elastyczni. Większość z nas nie jest z natury elastyczna i właśnie po to się chodzi na jogę, żeby tę elastyczność zwiększyć. Możesz rozwinąć elastyczność tak, jak możesz rozwinąć siłę chodząc na siłownię. Wielu nauczycieli jogi mówi, że początkującym łatwo jest się zniechęcić ze względu na skomplikowane pozy, które widzieli na zdjęciach czy filmach. Nic bardziej mylnego. Jedno jest pewne - nie ważne czy jesteś rozciągnięty, elastyczny czy też nie jesteś. Po prostu idź na zajęcia jogi i ćwicz.

Znalezienie stylu jogi, który Ci się spodoba i pomoże osiągnąć swoje cele, jest kluczem do tego, aby trzymać się swojego programu. Jeśli jesteś sportowcem lub chcesz schudnąć, bardziej energiczne rodzaje jogi mogą Ci się spodobać. 

Jeśli szukasz mniej energicznych możesz wybrać tradycyjne style, które przybyły na Zachód z Indii. Joga Ashtanga składa się z kilku postępowych serii pozycji. Połączenie oddechu i ruchu - vinyasa - ma kluczowe znaczenie w tej praktyce. W miarę jak pozy stają się coraz bardziej zaawansowane, gdy poruszasz się po serii, ta praktyka zwiększy Twoje tętno i będziesz ćwiczyć bardziej intensywnie. Inny tradycyjny styl, Kundalini, jest również określany jako „joga świadomości”. Jeżeli chodzi o łagodną jogę to wypróbuj zajęcia w Ochocie na Jogę na ulicy Poznańskiej. Vinyasa łagodna odpręży Twój kręgosłup i stawy. W sam raz dla osób lubiących spokojniejszy relaks. Kosz takich zajęć to tylko 22,50 za pojedyncze wejście.  

Jeśli szukasz jogi jako sposobu na relaks lub masz kontuzję, medytacyjna lub regenerująca joga może być dla Ciebie. W Yin Yodze praktykujący utrzymują pozy przez długi czas - zwykle trzy do pięciu minut. 

Gdzie uprawiać jogę?

Jogę można uprawiać niemal wszędzie - w studio, w salonie, w biurze, w parku lub gdziekolwiek czujesz, że możesz się poruszać i oddychać bez przerywania przez pewien czas. Mimo to większość ludzi wybiera się na zajęcia grupowe do szkół lub klubów fitness. Posiadanie nauczyciela, który cię poprowadzi, zwłaszcza gdy jesteś początkującym, może pomóc w szybszym i łatwiejszym nauczeniu się pozycji, jednocześnie unikając kontuzji. Myfitweb również poleca wybrać się do profesjonalnego studio jogi, w którym z pomocą instruktora nauczysz się jak prawidłowo ćwiczyć jogę. Wypróbuj studio Joga Saska Kępa. Zajęcia z jogi w tym studio to zajęcia z relaksującą muzyką, ruchem i oddechem, śpiewem oraz świeczkami i olejkami. Joga prowadzona jest w atmosferze koncentracji. Co ważne, możesz tu wybrać każdy rodzaj aktywności: Vinyasa Flow, Jin Joga, Hatha Joga, Asthanga Joga. Przyjdź zajęcia i wypróbuj każdy rodzaj jogi oferowany przez Studio. A co z cenami? Pojedyncze wejście kosztuje tylko 20 złotych! Nie przegap takiej okazji. Warszawa: Praga-Południe i Joga Saska Kępa. Sprawdź ofertę!


Tylko u nas

Zobacz również

Pracodawca

Musclemania Poland: zaprezentuj swoją metamorfozę

Pracodawca

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko ma 4 czy 14 lat, może koszystać z odpowiednich

Pracodawca

Balet dla dzieci: jakie korzyści dają dziecku zajęcia taneczne?

Tylko u nas

Zadbaj o zdrowie

x