Ile kosztuje trener personalny?

26 lipca 2017 14:38

Myfitweb

Moda na zdrowy tryb życia trwa. Dieta, treningi, praca nad sobą. Wszyscy chcemy być fit. Próbujemy różnych sposób by zawalczyć o lepszą figurę. Mniej i bardziej skutecznych. Do tych drugich z pewnością należy spotkanie z trenerem personalnym. Jeśli chcesz wiedzieć, ile kosztuje trener personalny, przeczytaj ten artykuł.

Ile kosztuje trener personalny?

Trener osobisty jest na każdej siłowni. Kluby fitness mają przeróżne oferty, dzięki którym możemy skorzystać z usług „personalnego”. Jedno jest pewne. Trener personalny zatroszczy się o naszą przemianę. Pod jego okiem łatwiej będzie osiągnąć nam cel. Zmotywuje, zaplanuje treningi, ale często też dietę, dopilnuje naszej aktywności. Co ważne, sprawdzi też czy dobrze wykonujemy ćwiczenia, czy ich intensywność jest skuteczna. Ile zatem kosztuje trener personalny?

KUPUJ tanie wejściówki na swoją siłownie i do klubu fitness! Nie przepłacaj

Umawiając się na konsultacje z trenerem personalnym możemy liczyć na to, że po przeprowadzonym wnikliwym wywiadzie dostaniemy rozpisany dokładny plan treningowy. Ten zawierać będzie szczegółowo rozpisane ćwiczenia, przerwy jakie musimy stosować oraz intensywność i obciążenie do utrzymania podczas ćwiczeń.

Trener personalny: co powinien wiedzieć?

W zakresie wiedzy trenera personalnego jest również dobranie odpowiedniej diety, dostosowanej do naszego treningu. Oznacza to, że oddając się w ręce takiej osoby dostajemy pełen pakiet związany z rozpoczęciem treningów jak i zdrowego trybu życia. Jeśli szukamy trenera personalnego w Internecie czy też chcemy zapisać się na trening personalny w fitness klubie musimy pamiętać, że nasz wybór jest znaczący. To kto będzie naszym trenerem zaważy na efektywności treningu oraz przyjemności, która będziemy z czerpać ze spotkań.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze trenera personalnego? Oczywiście najważniejsze przynajmniej na początku jest wiedza i umiejętności trenera. Możemy je sprawdzić prosząc trenera o pokazanie różnych certyfikatów czy też zaświadczeń pokazujących jakie kursy czy szkolenia przeszedł dany trener. Możemy również zapytać o doświadczenie jakie posiada trener.

Ile kosztuje trener personalny: ceny

Jakie koszty możemy ponieść trenując pod okiem „personalnego”? Jeśli chodzi o wykupywanie treningów personalnych w fitness klubach ceny wahają się miedzy 100 a 120 zł za godzinę - w zależności od klubu. Niestety nie jest to wliczone w wykupione abonamenty na siłowni tzn., że za każdy trening musimy płacić dodatkowo. Jeśli chodzi o trenerów nie związanych z żadną siłownią to ceny wahają się miedzy 80 a nawet 130 zł.

CZYTAJ TEŻ: 5 ćwiczeń kardio, które zastąpią bieganie

Czy warto wykupywać takie treningi i dla kogo one są? Tak naprawdę treningi personalne są dla każdego.

Ile kosztuje trener personalny - stawki uzależnione są też od miast. Na pewno w Warszawie ceny są wyższe niż w Łodzi.

Na co możemy liczyć wykupując treningi? Osoby zaawansowane treningowe mogą liczyć na jeszcze lepsze pomysły na trening natomiast osoby początkujące mogą liczyć na profesjonalne podpowiedzi i prowadzenie całego toku treningowego. Ważną rolą trenera personalnego jest również odpowiednia motywacja swojego podopiecznego. Jeśli czasem nie chce ci się ćwiczyć lub masz gorszy dzień osoba trenera powinna umiejętnie cię zmotywować.

Myfitweb poleca

Myfitweb poleca

Tylko u nas

Obiekty w okolicy

Zobacz również

x