Czy joga pozwala schudnąć?

05 kwietnia 2019 12:38

Myfitweb

Sama regularna praktyka jogi nie spowoduje utraty wagi. Aby schudnąć, musisz spalić więcej kalorii niż przyjmujesz, a joga może ci w tym pomóc, ale w znacznie wolniejszym tempie niż bardziej intensywne ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie. Niektóre rodzaje jogi mają wyższe wskaźniki spalania kalorii niż medytacyjna joga Hatha.

Naga joga

Joga klasyczna – czy schudnę ćwicząc?

Osoba ważąca ok. 65 kg spali 189 kalorii w godzinę tradycyjnej jogi Hatha. To nie wystarczy, żeby stracić na wadze. Aby szybko schudnąć, musisz stworzyć sytuację, w której twoje ciało ma deficyt kalorii. Ogólna zasada jest taka, że pół kilograma tłuszczu jest warte 3500 kalorii. Aby stracić te pół kilograma tygodniowo, musisz spalić około 500 kalorii dziennie, a joga Hatha nie pomoże ci szybko zrealizować planu. 

Czytaj też: Joga twarzy sprawi, że będziesz mieć większe usta

Bardziej intensywna joga spala kalorie

Inne formy jogi to też wyższe spalanie kalorii, np. power joga, bikram i vinyasa. Przez godzinę osoba o masie ok. 65 kg spala 351 kalorii, 477 kalorii i 594 kalorie, wykonując odpowiednio power jogę, bikram jogę i vinyasa jogę. Co ciekawe, joga bikram, czyli seria 26 nieustannie zmieniających się pozycji, jest zawsze wykonywana w gorącym pomieszczeniu o temperaturze 105 stopni. Zarówno Power joga, jak i Vinyasa joga cechuje ciągły ruch, płynący od jednej pozy do następnej, przy niewielkim odpoczynku. 

Joga dla początkujących – relaks gratis 

Wiele osób, które zaczynają praktykę jogi wskazuje, na przypływ dobrego samopoczucia i relaksu. Joga pomaga osobom zmagającym się z własnym obrazem ciała, pozwala spojrzeć na siebie łaskawszym okiem. Zatem joga może być uzupełnieniem ogólnego planu odchudzania. Joga na kręgosłup – to dopiero jest ulga dla zestresowanych osób, z bólem w plecach. 

Jesteś tym co jesz

Jeśli chcesz się odchudzać, musisz skupić się na diecie bardziej niż na samych ćwiczeniach, niezależnie od tego, czy jest to joga, czy inny trening. Łatwiej jest schudnąć poprzez dietę niż przez ćwiczenia, a samo ćwiczenie nie sprawi, że będziesz szczupły. Więc kontynuuj swoją praktykę jogi, ale wiedz, że musisz jeść mniej, aby schudnąć! 

Joga Warszawa - sprawdź, gdzie iść na zajęcia. U nas ceny już od 17,50 zł  joga warszawa

Joga we Wrocławiu - duży wybór zajęć, ceny od 19 zł

Joga Poznań - kupuj wejściówki na zajęcia od 18 zł


Tylko u nas

Zobacz również

Pracodawca

Musclemania Poland: zaprezentuj swoją metamorfozę

Pracodawca

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko ma 4 czy 14 lat, może koszystać z odpowiednich

Pracodawca

Balet dla dzieci: jakie korzyści dają dziecku zajęcia taneczne?

Tylko u nas

Zadbaj o zdrowie

x