Jak zrzucić brzuch? Musisz podnosić ciężary

01 kwietnia 2019 15:58

Myfitweb

Godziny spędzone na bieżni i siódme poty wylane na zajęciach step&shape – jeśli myślisz, że to na dłuższą metę sprawi, że tłuszczyk i oponka z brzucha znikną, to możesz się mylić. Owszem, spalisz kalorie, ale czy wyrzeźbisz brzuch?

jak pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią: pamiętaj, nie forsuj się na początku. Warto zacząć od gimnastyki, zajęć fitness typu ABT, TBC, czy Super Brzuch. Dzięki temu rozkręcisz się, zbudujesz powoli siłę, zminimalizujesz potencjalne obrażenia. Ćwiczenie z własną masą ciała jest na początku wręcz wskazane. 

Jak spalić tłuszcz z brzucha - zapisz się na te zajęcia fitness!

Dopiero po pewnym czasie regularnych treningów warto wziąć się za obciążenie. Chcesz tracić wagę i mieć sześciopak? Weź hantle lub sztangę…to ma kluczowe znaczenie dla budowania mięśni. Ale zanim to zrobisz warto włączyć do swoich treningów… przysiad. Tak, po prostu! Trzy lub cztery serie po 12 powtórzeń. Gdy regularne przysiady stają się łatwiejsze, nadszedł czas na zwiększenie intensywności. Możesz to zrobić, przerzucając się na przysiady jednonożne. Zacznij od dwóch zestawów po 10 powtórzeń każdy. Przyrost mięśni wynika z nowego wyzwania polegającego na utrzymaniu masy ciała na jednej nodze zamiast dwóch. Mięśnie naszego ciała będą musiały dostosować się do przysiadu pojedynczej nogi, stając się silniejsze. 

Jak zrzucić brzuch?

Nie możemy mówić o tłuszczu na brzuchu bez uprzedniego obalenia mitu o utracie tkanki tłuszczowej. Jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu, szczególnie na brzuchu, mamy dla Ciebie kilka wiadomości: nie możesz kontrolować, tego gdzie twoje ciało traci tłuszcz. Tak więc, aby stracić tłuszcz z brzucha, musisz całkowicie stracić tkankę tłuszczową. Aby to zrobić musisz mieć program redukcji tkanki tłuszczowej, który będzie opierał się na:

  • aktywności wykonywanej poza siłownią
  • podnoszeniu ciężarów trzy dni w tygodniu
  • wdrażaniu HIIT od jednego do dwóch dni w tygodniu
  • wystarczająco dużo snu (7-8 godzin) 
  • jedzenie w zdrowym deficycie kalorycznym 
  • Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha: podnoś ciężary!

Myślisz, że przysiady ze sztangą lub martwy ciąg nie będą miały żadnego wpływu na brzuch?  Mylisz się. Okazuje się, że podnoszenie ciężarów ma kilka fenomenalnych właściwości w celu poprawy składu ciała. Podnoszenie ciężarów pomaga zwiększyć masę mięśniową, a większa masa mięśniowa jest jednym z jedynych sprawdzonych sposobów na zwiększenie metabolizmu. Dzieje się tak dlatego, że mięśnie spalają więcej kalorii w spoczynku niż tłuszcz, więc większa masa mięśniowa oznacza wyższą spoczynkową szybkość metabolizmu. Wyższe tempo metabolizmu spoczynkowego oznacza spalanie większej ilości kalorii, a zatem więcej tłuszczu w spoczynku. Skomplikowane, ale działa! 

Podnoszenie ciężarów spala kalorie

Ważne jest aby podnosić ciężary, które są na tyle ciężkie, że będą stanowić wyzwanie. Podnośmy też to, co damy radę udźwignąć w serii. Gdy ciężary podnosisz już bez trudu, to znak, że pora je zmienić na cięższe, zwiększyć liczbę powtórzeń, aby nadal obserwować postęp. Wskazane jestpodnoszenie ciężarów trzy razy w tygodniu, zwłaszcza jeśli zaczynasz. Najlepiej jest również skupić się na ćwiczeniach złożonych, które są ćwiczeniami skierowanymi do grup dużych mięśni, takich jak przysiady ze sztangą, martwe ciągi. Ruchy złożone koncentrujące się na większych grupach mięśni spalą najwięcej kalorii! 

Kluby fitness Warszawa: dokąd wybrać się na trening?

Myfitweb poleca

Myfitweb poleca

Tylko u nas

Obiekty w okolicy

Zobacz również

x