Systemy kafeteryjne dla małych firm. Benefity, które zadowolą Twoich pracowników

28 sierpnia 2019 11:30

Myfitweb

Systemy kafeteryjne zyskują coraz większą popularność, nawet wśród mniejszych firm. Dlaczego? Taki program pozwala sprawniej zarządzać świadczeniami pozapłacowymi. Jest to szczególnie istotne, ponieważ coraz częściej mówi się, że doświadczamy rynku pracownika, a nie tak jak do tej pory rynku pracodawcy. Zadowolony pracownik, to bardziej wydajny pracownik, z większą chęcią do działania. A takie osoby chce mieć każdy pracodawca w swoim zespole. Jak zatem motywować pracowników? Sprawdź, co oferuje rynek.

Systemy kafeteryjne w Polsce, Systemy kafeteryjne w organizacji, MyBenefit saldo, MyBenefit czy punkty przepadają

Czym tak właściwie jest system kafeteryjny?

W dzisiejszych czasach przede wszystkim duże, ale coraz częściej i małe firmy sięgają po różnego rodzaju pozapłacowe benefity tak, aby efektywniej motywować pracowników. "Zwykła" podwyżka przestała być już atrakcyjna. Na pomoc pracodawcom przybywają systemy kafeteryjne. System kafeteryjny jest pozapłacowym programem świadczeń, który nie jest już tylko zwykłym trendem w motywowaniu i zarządzaniu ludźmi - to jest już must have’’ w przedsiębiorstwach, które chcą być uważane jako atrakcyjne. 

Systemy kafeteryjne są bardzo różne. Każdy przedsiębiorca tworzy listę świadczeń, która zależy od budżetu firmy. Świadczenia są przeróżne. Najczęściej przedsiębiorstwa proponują karnet sportowy oraz opiekę medyczną, nie wspominając o miejscu parkingowym blisko pracy, które jest podstawą w dzisiejszych czasach. A przecież na tym kafeteria się nie kończy. 

Wszystko zależy od tego, czego pracownicy potrzebują. Zazwyczaj jest to potrzeba rozwoju osobistego, bo przecież pracownicy oprócz wykonywania swoich obowiązków, pragną także realizować swoje osobiste cele np.: kursy językowe, szkolenia zawodowe oraz czas na rozwijanie własnych pomysłów. Jeżeli Twoi podwładni mają już rodziny, to bardziej będzie im zależało na ubezpieczeniach na życie lub programach emerytalnych, niż na zajęciach sportowych lub komputerach do użytku prywatnego. A jeszcze bardziej na pomyśle i możliwościach: jak spędzić czas wolny z rodziną? Dobry system kafeteryjny odpowie na wszystkie tego typu problemy. Najlepszą cechą systemu kafeteryjnego jest jego elastyczność. Tak naprawdę każdy pracownik wybiera te świadczenia, z których chce skorzystać. Jest to o wiele wygodniejsze dla pracowników i pracodawcy, ponieważ nikt nie oferuje Ci benefitów, które Cię nie interesują i z których nie skorzystasz. Benefity "szytę na miarę" to dziś słowo klucz. I to one pozwalają pracownikom zachować work-life balance, bo przecież samą pracą człowiek nie żyje! 

Warto wspomnieć, że system kafeteryjny nie jest narzędziem tylko dla dużych firm. Teraz jest również dostępny dla tych mniejszych przedsiębiorstw, tak aby każdy pracownik mógł korzystać z jego dobrodziejstw. Pracodawcy bardzo często obawiają się, że system kafeteryjny będzie generował dodatkowe koszty finansowe. Faktycznie może tak się stać. Dlatego warto wybrać darmowy sysem kafeteryjny. Najlepsza oferta kafeteryjna jest zupełnie bezpłatna.

Narzędzie do motywowania pracowników

WelBe to pierwsza w Polsce platforma wellbeingowa do zarządzania benefitami pozapłacowymi. Platforma WelBe integruje pracowników. Grywalizacja, wyzwania i konkursy. W ramach społeczności firmowej rywalizujemy ze sobą, ale na całkowicie zdrowych zasadach. 

Czytaj też: Karty sportowe dla małych firm? Sprawdź, co oferuje Myfitweb.pl

WelBe to też system zarządzania benefitami pracowniczymi. Ponieważ dbamy o lepsze samopoczucie pracowników, to chcemy żeby praca działu HR została ułatwiona. W panelu pracodawcy WelBe będzie można przyznawać nie tylko bonusy dla pracowników, ale też te bonusy rozliczać. W jednym pliku dostaniemy podsumowanie benefitów pracowników – kto co dostał, za ile i kiedy. Czy wykorzystał? Te pliki posłużą w celach rozliczeniowych, nie trzeba będzie już żadnych danych wprowadzać ręcznie. 

Z drugiej strony WelBe to narzędzie dla pracodawców, które wśród pracowników ma wywołać uśmiech na twarzy. Pracownik korzystający z WelBe wie, że ma wybór, może z nami aktywnie spędzić czas i w atrakcyjnej cenie.

Pracodawcę zachęcamy do inwestowania w benefity pozapłacowe, do motywowania pracowników benefitami, do dbania o zdrowie i kondycję pracowników. Pracowników zachęcamy do korzystania z ofert WelBe i fajnego spędzania czasu po pracy. Z WelBe jest aktywnie, sportowo, ciekawie – nie tylko dla pracownika, ale dla całej jego rodziny. 


Myfitweb poleca

Myfitweb poleca

Tylko u nas

Obiekty w okolicy

Zobacz również

x