Dieta Dąbrowskiej: warzywno- owocowa dieta dr Dąbrowskiej [ZASADY, EFEKTY, CO JEŚĆ]

09 sierpnia 2017 15:43

Myfitweb

Dieta dr Dąbrowskiej ma proste zasady, można powiedzieć, że jest zdrowotnym programem, gdzie utrata wagi to efekt uboczny. Stosowanie się do diety dr Dąbrowskiej ma głównie na celu aspekty zdrowotne: oczyszczamy organizm z toksyn, dzięki czemu uzyskujemy wewnętrzną równowagę. Dla kogo jest i jakie efekty daje dieta dr Dąbrowskiej?

Dieta Dąbrowskiej

Dieta Dąbrowskiej: dla kogo?
Doktor Dąbrowska opracowała swoją dietę na bazie owoców i warzyw. Głodówkę, bo tak naprawdę można nazwać dietę, mogą rozpocząć osoby zdrowe, nie tylko te, które zmagają się z otyłością. Szczególnie dobrze dieta dr Dąbrowskiej sprawdzi się u tych, które są osłabione, mają liczne infekcje - grzybicze, bakteryjne, wirusowe, cierpią na alergię, astmę, nietolerancje pokarmowe, migrenę, bóle mięśniowe, zapalenie wątroby, zespół suchego oka, trądzik, choroby autoimmunologiczne, np. Hashimoto.

KUPUJ tanie wejściówki i karnety do klubów fitness i siłowni w swoim mieście!

Dieta dr Dąbrowskiej poradzi sobie także ze schorzeniami neurologicznymi, do których zaliczamy m.in.: różne rodzaje nerwicy, zaburzenia pamięci, pobudzenie, chorobę Parkinsona, stwardnienie rozsiane, padaczkę, udary niedokrwienne mózgu. Mogą ją także stosować osoby z problemami natury hormonalnej, np. cierpiące na zaburzenia miesiączkowania, dolegliwości związane z menopauzą, niedoczynność i guzki tarczycy, nadmiar estrogenów czy prolaktyny, torbiele jajników, mięśniaki macicy. Dieta poradzi sobie także z tzw. zespołem metabolicznym X, który dotyczy pacjentów z otyłością, nadciśnieniem, obrzękami, cukrzycą typu, chorobą wieńcową, zakrzepicą.

Dieta Dąbrowskiej: zasady
Dieta Dąbrowskiej to inaczej głodówka lecznicza. Ma za zadanie oczyścić organizm z toksyn. Po jej zastosowaniu należy przejść na zdrowy tryb życia, czyli po prostu odżywiać się normalnie, ale też racjonalnie, czyli zdrowo. Dieta Dąbrowskiej: sprawdź, jakie są efekty.

Dieta Dąbrowskiej pomaga pozbyć się złogów z organizmu, tego co go zatruwa. Skutkiem ubocznym jest utrata nadprogramowych kilogramów. Dieta oparta jest na owocach i warzywach, które bogate są w przeciwutleniacze. Działają oczyszczająco, odmładzająco i uzdrawiająco na komórki naszego organizmu. Dieta jest niskokaloryczna. Jak każda dieta, także i ta wymaga samokontroli i dyscypliny. Należy pamiętać by warzywa i owoce jeść regularnie, w 3-godzinnych odstępach czasu. Mogą być one surowe, duszone, gotowane.

Dieta Dąbrowskiej: co jeść?
Dietę Dąbrowskiej stosujemy okresowo. Zazwyczaj od kilku dni do kilku tygodni. Dieta oparta jest na warzywach nisko skrobiowych: korzeniowe (marchew, buraki, seler, pietruszka, rzodkiew), kapustne (kapusta, kalafior, brokuł), cebulowe (cebula, por, czosnek), dyniowate (dynia, kabaczek, ogórki), psiankowate (pomidor, papryka), liściaste (sałata, natka pietruszki, zioła). Równocześnie można spożywać niskocukrowe owoce, czyli: jabłka, grejpfruty, cytryny i nieduże ilości jagód.

Czytaj też: Dieta Kwaśniewskiego, czyli dieta optymalna [ZASADY, PRODUKTY, EFEKTY]

W diecie Dąbrowskiej stawia się także na zielone soki, które pochodzą z zielonych pędów roślin. - Są one bogatszym źródłem bioaktywnych składników niż korzenie, posiadają chlorofil, którego budowa chemiczna jest podobna do hemoglobiny, mają aktywne enzymy, które oczyszczają, odtruwają, odnawiają krew, ułatwiają trawienie, alkalizują, dostarczają tlenu, energii, witamin i minerałów w najlepiej przyswajalnej postaci – czytamy na stronie www.ewadabrowska.pl.

Soki i koktajle możemy robić z: natki pietruszki, selera naciowego, botwiny, pokrzywy, szczawiu, szpinaku, brokułów, kapusty, sałaty, kiełków lucerny.

Dr Ewa Dąbrowska jest pracownikiem Akademii Medycznej w Gdańsku. Dzięki badaniom przeprowadzanym na uczelni opracowała właśnie dietę warzywno – owocową. Dąbrowska jest autorem 50 prac naukowych i ponad 100 doniesień naukowych.

Myfitweb poleca

Myfitweb poleca

Tylko u nas

Obiekty w okolicy

Zobacz również

x